Wyjazd integracyjny do Term Maltańskich w Poznaniu

Łukasz Wrzosek - 03/01/2019

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami organizuję wyjazd integracyjny dla Rodziców i Zawodników rocznika 2005 do Term Maltańskich w Poznaniu. Na podstawie wywiadu wybraliśmy termin 19.01 (sobota).

Oficjalne zapisy zbieram od teraz do 7.01 (poniedziałek) do godziny 22:00 za pośrednictwem komentarzy w tym artykule. Proszę umieszczać komentarz z imionami i nazwiskami jadących osób zaznaczając przy każdym czy jest to dziecko (jeżeli posiada uprawnienia do zniżek) czy dorosły.

Przejazd w dwie strony będzie organizowany pociągami PKP REGIO. Odjazd pociągu w sobotę 19.01 o godzinie 6:48 z dworca Szczecin-Dąbie (w Poznaniu jesteśmy o 9:48). Powrót w to samo miejsce o godzinie 19:15 (odjazd pociągu z Poznania o godzinie 16:22). Cena biletu w jedną stronę to 29,10 (ulgowy dla ucznia 18,33) PLN. W taryfach indywidualnych.

Trasę między dworcem PKP a Aquaparkiem będziemy pokonywać komunikacją miejską. Bilet całodobowy kosztuje 13,60 (ulgowy 6,80) PLN.

Wejście do Term Maltańskich
Przewidując poruszanie się po mieście komunikacją miejską przebywać w Termach będziemy około 4,5 godziny (od około 11:00 do 15:30). W tym wariancie podaję ceny biletów wstępu w dwóch wariantach:

  1. Bilet do strefy Zielonej (aquaparki i basen sportowy) całodzienny w cenie 59 (ulgowy 49) PLN,
  2. Bilet do strefy Żółtej (Zielona + sauny) całodzienny w cenie 89 (ulgowy 74) PLN.

Analizowałem warianty biletów grupowych. Oceniłem je jako niekorzystne. Wynika to z dostępnych stref na bilet grupowy gdzie zablokowane jest wejście do stref saun. A rozłożenie nas na dwie grupy (tych co wchodzą tylko do strefy Zielonej i idących do strefy Żółtej) spowoduje niespełnienie kryterium minimum 15 osób do zakupu biletu grupowego. Ale jeżeli będzie dużo chętnych do wyjazdu zacznę analizować inne warianty by było taniej.

Odsyłam też do strony Term ponieważ są tam dostępne bilety rodzinne. Może na ich podstawie uda się Państwu taniej wejść do aquaparku.

Podsumowując
Na podstawie waszych deklaracji (wpisanych komentarzy) utworze zamówienie na bilet grupowy PKP. Pozwoli on jeszcze zejść z ceny za przejazd (o około 20%). I z mojej strony będzie to wszystko w zakresie organizacji. Bilety do Term kupicie Państwo we własnym zakresie. Ja zarezerwuję tylko miejsca dla nas by przy kasie nie powiedziano nam że sprzedano za dużo biletów i nas nie wpuszczą.

Wysokość składki za osobę podam później w tym artykule. Ale będzie ona zakładała tylko opłatę za bilety PKP i ZTM (komunikacji miejskiej). Wy musicie wyliczyć ile zapłacicie za bilet na Termy oraz zabrać ze sobą pieniądze na obiad (na terenie Term znajduje się restauracja – przyzwoita).

Licząc z grubsza
osoba dorosła zapłaci 188 PLN (wariant najdroższy):

  • 60 PLN za pociąg
  • 14 PLN za ZTM
  • 25 PLN za obiad
  • 89 PLN za Termy z saunami

dziecko zapłaci 121 PLN (wariant najdroższy):

  • 40 PLN za pociąg
  • 7 PLN za ZTM
  • 25 PLN za obiad
  • 49 PLN za Termy
Udostępnij

Polub nas na Facebooku!

Na naszym profilu publikujemy najważniejsze informacje o treningach piłki nożnej, turniejach oraz innych aktywnościach OKS Prawobrzeże.

Copyright 2018 © OKS Prawobrzeże
Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Zadanie realizowane dzięki współfinansowaniu przez Gminę Miasto Szczecin.
Gmina Miasto Szczecin