Zostań naszym 12 zawodnikiem i przekaż 1% podatku dzieciom

Trener_TK - 02/02/2019

ZOSTAŃ NASZYM 12 ZAWODNIKIEM I PRZEKAŻ 1 % PODATKU DZIECIOM

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich sympatyków naszego klubu OKS PRAWOBRZEŻE SZCZECIN o finansowe wsparcie prowadzonej przez nas działalności sportowej. Zgodnie z ustawą „o działalności pożytku publicznego i wolontariacie” podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może przekazać 1% podatku obliczonego zgodnie z przepisami podatkowymi na rzecz dowolnie wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Dlatego też zwracamy się z prośbą do wszystkich kibiców i sympatyków oraz ludzi dobrej woli, aby zamiast fiskusowi, przekazali ten jeden procent na rzecz naszego klubu. Mamy nadzieję, że zebrane środki pieniężne pozwolą nam zakupić nowy, dodatkowy sprzęt treningowy dla naszych grup dziecięcych i młodzieżowych.

Przepisy obowiązujące w naszym kraju stanowią, że ten 1 procent należnego podatku możecie przekazać wyłącznie organizacjom pożytku publicznego. Nam udało się skorzystać z możliwości jakie daje klubom Fundacja Sportowcy Dzieciom i w ramach jej działalności założyliśmy własne subkonto, na którym będą gromadzone przekazane przez Państwa środki. Ambasadorami tej instytucji są między innymi sportowcy: Kamil Stoch, Anita Włodarczyk, Marek Kolbowicz a także znany komentator sportowy Bożydar Iwanow.

http://sportowcydzieciom.pl/osiedlowy-klub-sportowy-prawobrzeze-szczecin.html

JAK PRZEKAZAĆ NAM JEDEN PROCENT PODATKU?

Aby przekazać nam swój 1% podatnicy muszą jedynie podać – w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym za rok 2018 – dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, której konto chcieliby zasilić oraz, co dla nas równie ważne, muszą podać cel szczegółowy.

W naszym przypadku należy wpisać numer KRS 0000457030
następnie wpisać kwotę odpowiadającą 1% należnego podatku
oraz jako cel szczegółowy koniecznie wpisać: OKS Prawobrzeże Szczecin (654)

……………………………………………

Pamiętajmy też o tym, że w tym roku nastąpiły zmiany w sposobie wypełniania rocznych zeznań podatkowych i w większości przypadków taki dokument zostanie elektronicznie przygotowany przez Państwową Administrację Skarbową i przedstawiony nam do akceptacji. Jeżeli zdecydujemy się przekazać komuś 1 procent podatku to trzeba będzie tą informację w zeznaniu zawrzeć i potrzebna będzie ręczna modyfikacja naszego zeznania podatkowego.

Udostępnij
  •  
  •  
  •  

Polub nas na Facebooku!

Na naszym profilu publikujemy najważniejsze informacje o treningach piłki nożnej, turniejach oraz innych aktywnościach OKS Prawobrzeże.

Copyright 2020 © OKS Prawobrzeże
Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Zadanie realizowane dzięki współfinansowaniu przez Gminę Miasto Szczecin.
Gmina Miasto Szczecin